Jste zde » úvod profily Vladimír Trailin články

Vladimír Trailin - články

Acrantophis dumerili

Vladimír Trailin 02.11.2004 Zobrazeno 11642 × Komentováno: 1 ×

Acrantophis dumerili dorůstá délky do 200 cm, největší udávaná velikost je 270 cm (Někdy dokonce 450 cm, což je nepravděpodobné). Tělo je statné, podobné známému hroznýši Boa constrictor. Hlava je zřetelně oddělena od těla užším krkem. Zbarvení je pestré, hnědo-šedé, břicho je krémové až do žluta.

Zobrazit celý článek

Anolis equestris

Vladimír Trailin 27.10.2004 Zobrazeno 13153 × Komentováno: 0 ×

Anolisové jsou snadno rozpoznatelní ještěři, ve střední Americe a na karibských ostrovech patří k nejrozšířenějším plazům. Obývají nejrozmanitější biotopy, od suchých polopuští po nejdeštivější pralesy. K typickým znakům anolisů patří výrazný hrdelní lalok, který bývá často pestře zbarvený. Samci jej mívají vyvinutější a slouží k dorozumívání mezi jednotlivci, nebo k zastrašování v případě ohrožení. Dalším typickým znakem jsou rozšířené plochy prstů s výraznými "lamelami" podobně jako u gekonů.

Zobrazit celý článek

Pseudoboodon lemniscatus

Vladimír Trailin 21.10.2004 Zobrazeno 7592 × Komentováno: 0 ×

Pseudoboodon lemniscatus je stejně jako jeho příbuzný Pseudoboodon boehmei endemitem Etiopských hor. Zasahuje však více na sever až do výběžku Etiopské vysočiny v Eritreji. Dosahuje délky kolem 1m. Základní zbarvení je hnědé, na hřbetě se táhnou od hlavy dva zlatavé pruhy. Břicho je světlé se šedými skvrnami. Pod okem má vmáčklinu, typickou pro celý rod.

Zobrazit celý článek

Bitis gabonica

Vladimír Trailin 01.08.2004 Zobrazeno 11876 × Komentováno: 0 ×

Bitis gabonica patří mezi největší a nejtěžší jedovaté hady světa. Délkou až 200cm (obvykle však do 150cm), není sice nejdelší, je však rozhodně nejtěžší. Přizbůsobila se různým ekosystémům, žije od tropických pralesů a v suchých opadavých lesích. Nemá ráda otevřené savany...

Zobrazit celý článek

Dasypeltis atra

Vladimír Trailin 31.07.2004 Zobrazeno 9395 × Komentováno: 0 ×

Dasypeltis atra je méně známým "bratrancem" Vejcožrouta afrického (Dasypeltis scabra),snímž byl i dříve spojován jako jeho černá varieta. Na rozdíl od D. scabra je však rozšířen na menším území a je mnohem více vázán na specifický biotop, africký montánní deštný les...

Zobrazit celý článek