Jste zde » úvod profily Jiří Hošek blog První pulec Excidobates mysteriosus

První pulec Excidobates mysteriosus

Autor: Jiří Hošek 12.11.2010 Taxonomie: Excidobates mysteriosus

Delší dobu jsem se potýkal se špatnými snůškami kouzelných žabek Excidobates mysteriosus. Snůšky byly početné, pravidelné jen se vždy začaly jádra deformovat a vajíčka rozpadat. Většinou už při objevení snůšky bylo vidět, že vajíčka nejsou pravidelné pevné kuličky, ale protahují se a že za pár dní budou na vyhození.

Nyní se blýsklo na změnu. V jedné snůšce, ve které byly na první pohled deformované vajíčka, bylo jedno vajíčko jiné. Zůstalo pevné, kulaté a po pár dnech bylo vidět rýhu a za později i zárodek. Nyní je už vykulený puleček a má se čile k světu. Vím, že od pulečka do metamorfované žabičky je ještě daleko, ale je to přeci jen změna. Obzvlášť když v další snůšce byl už poměr opačný, jen jedno vajíčko se deformovalo a ostatní drží a vyvíjejí se.

Mám dvě dospělé samice a takto zatím klade jen jedna, od druhé se stále všechny vajíčka rozpadají. Obě jsou chovány ve stejných podmínkách, v jednom teráriu. O tomto druhu se píše, že jim trvá dlouho, než plně dospějí. Že by jen byla jedna samička trochu rychlejší?

 

Komentáře

     

    Pro vkládání komentářů a diskusních vláken musíte být registrovaní a přihlášení.