You are here » home profiles Tomáš Drabina articles

Tomáš Drabina - articles

Chov a odchov Uroplatus phantasticus

Tomáš Drabina 10.01.2004 Viewed 14025 × Commented: 0 ×

thump.jpgPo dobrých zkušenostech s chovem Uroplatus lineatus a úspěšných odchovech Uroplatus henkeli jsem se odhodlal i k chovu Uroplatus phantasticus.

Měl jsem velké štěstí, že se mi podařilo získat zvířátka od Vaška Hottmara - krásná, zdravá a silná - skvělý základ pro chov. Doma jsem ve svém panelákovém bytě našel klimaticky nejvhodnější místo a umístil tam pro ně terárium (50x45x50cm). Dovnitř jsem umístil jako substrát rašelinu, několik tenkých větví, korkovou větev, umělé a živé rostliny. Větrání je pouze z horní strany (celý strop je z pletiva). Světelný a tepelný zdroj - bodovou žárovku 25W - jsem umístil mimo terárium nad levý zadní roh terária. Samozřejmě nechybí miska na vodu, ze které chodí gekoni pravidelně pít. Večer vždy celé terárium vydatně rosím.

Read more

Burza v Hammu jaro 2003.

Tomáš Drabina 31.03.2003 Viewed 10958 × Commented: 0 ×

Chtěl bych uvést několik postřehů z jarní burzy v německém Hammu. Už jsem tuto akci navštívil 6x a tak jsem sebral odvahu o této události napsat. Z Ostravy je to do místa konání burzy 1200 km, takže nejdříve každého českého teraristu čeká pěkně dlouhá noční cesta autem. Navigace bez problémů, na internetu je přehledný plánek města s vyznačenou halou...

Read more