You are here » home articles snakes

snakes

Gonyosoma oxycephalum v teráriu

Zdeněk Skokánek 09.03.2009 Viewed 12165 × Commented: 1 ×

thumb.jpg

Gonyosoma oxycephalum je rozšířena od jihovýchodního Himaláje přes Barmu, Thajsko, Vietnam, Kambodžu, Laos po ostrovy Andamany, Nikobara, Sumatra, Jáva, Borneo, na Filipínách ostrov Palavan. Kde obývá pralesní nížiny. Užovky Gonyosoma oxycephalum známe v několika barevných formách. Krom známých zelených a zelenožlutých také šedožlutozelené, šedožluté až šedé.

Dalšími druhy rodu Gonyosoma jsou též Gonyosoma jansenii ze Sulawesi, Gonyosoma prasina ze severního Vietnamu, severního Thajska a jižní Číny. Gonyosoma frenatum z jižní Číny a ostrov Thaiwan.

Read more

Chov a odchov krajty Leiopython albertisii

Zdeněk Skokánek 08.02.2009 Viewed 18303 × Commented: 0 ×

perex.jpgLeiopython albertisii je středně velká krajta, dobře osvalená, asi jedenkrát silnější v těle než krajta zelená, dorůstající ale jen do délky 2 m. Ve  rovnání s jinými krajtami má nezvykle hladký povrch těla, velice špatně se drží v ruce, klouže ujíždí. Hlavu má relativně dlouhou šípovitou, dostatečně oddělenou od krku. Hlavu považuji na této krajtě za nejnápadnější, nejvíc fascinující, je svrchu černě lesklá a tato čerň zasahuje až na krk, kde se postupně vytrácí.

Read more

Jak (ne)začít s chovem jedovatých hadů: Vipera ammodytes

Petr Balej 06.05.2006 Viewed 43272 × Commented: 4 ×

Vzhledem ke svým minimálním nárokům na chov a poměrně nízké (ne-li nejnižší) ceně je zmije růžkatá (Vipera ammodytes) bezesporu jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji doporučovaných zástupců pro ty, kteří chtějí začít s chovem jedovatých hadů. A právě těmto lidem by snad mohl pomoci následující text, kde jsem se z pohledu začátečníka snažil objasnit některé problémy a neočekávané aspekty chovu se kterými se novopečený majitel jedovatého hada setká, a to jak v obecné rovině, tak na příkladech mně blízké zmije růžkaté.

Read more

Revize austropapuánských krajt podle Raymonda Hosera

Aleš Doskočil 15.11.2004 Viewed 11720 × Commented: 0 ×

Tento článek jsem se rozhodl napsat, protože hadi čeledi Boidae patří k mým nejoblíbenějším a v chovu se na ně zaměřuji. Tato revize vznikla v roce 1999 a publikována byla v Journal of herpetology v roce 2000. Možná se vám bude zdát divné proč uveřejňuji revizi starou bezmála 5 let. Je to proto, že Hoser uveřejnil v letošním roce novou revizi všech druhů krajt a ta je rozšířením této revize ...

Read more

Acrantophis dumerili

Vladimír Trailin 02.11.2004 Viewed 12497 × Commented: 1 ×

Acrantophis dumerili dorůstá délky do 200 cm, největší udávaná velikost je 270 cm (Někdy dokonce 450 cm, což je nepravděpodobné). Tělo je statné, podobné známému hroznýši Boa constrictor. Hlava je zřetelně oddělena od těla užším krkem. Zbarvení je pestré, hnědo-šedé, břicho je krémové až do žluta.

Read more

Pseudoboodon lemniscatus

Vladimír Trailin 21.10.2004 Viewed 8510 × Commented: 0 ×

Pseudoboodon lemniscatus je stejně jako jeho příbuzný Pseudoboodon boehmei endemitem Etiopských hor. Zasahuje však více na sever až do výběžku Etiopské vysočiny v Eritreji. Dosahuje délky kolem 1m. Základní zbarvení je hnědé, na hřbetě se táhnou od hlavy dva zlatavé pruhy. Břicho je světlé se šedými skvrnami. Pod okem má vmáčklinu, typickou pro celý rod.

Read more

Bitis gabonica

Vladimír Trailin 01.08.2004 Viewed 12751 × Commented: 0 ×

Bitis gabonica patří mezi největší a nejtěžší jedovaté hady světa. Délkou až 200cm (obvykle však do 150cm), není sice nejdelší, je však rozhodně nejtěžší. Přizbůsobila se různým ekosystémům, žije od tropických pralesů a v suchých opadavých lesích. Nemá ráda otevřené savany...

Read more

Dasypeltis atra

Vladimír Trailin 31.07.2004 Viewed 10274 × Commented: 0 ×

Dasypeltis atra je méně známým "bratrancem" Vejcožrouta afrického (Dasypeltis scabra),snímž byl i dříve spojován jako jeho černá varieta. Na rozdíl od D. scabra je však rozšířen na menším území a je mnohem více vázán na specifický biotop, africký montánní deštný les...

Read more

Potíže při chovu užovky Elaphe guttata (Corn Snake).

Víťa Machač 20.05.2004 Viewed 12896 × Commented: 0 ×

Jelikož o úspěšném chovu užovek červených se dá všude sehnat článků a materiálů doslova "co hrdlo ráčí", pokusím se zde popsat svoje teraristické začátky se zřejmým důrazem na nezdary a patálie, nebo» se domnívám, že podobnými úskalími si musel projít když už ne každý chovatel, tak rozhodně velká většina z nás.

Read more

Lampropeltis alterna a její dvě barevné formy

Václav Chadima 19.05.2004 Viewed 8233 × Commented: 0 ×

Fauna, Praha, 2002, 13 (2)

Každým rokem dostávám několik dotazů od chovatelů, jak se rozliší u Lampropeltis alterna barevná forma alterna od formy blairi, zda je možno je spolu pářit a jestli se jedná o poddruh Lampropeltis mexicana. Tímto článkem se pokusím vysvětlit, jak to vlastně je.

Read more

<< < 1 2 3 > >>