Jste zde » úvod profily Pavel Böhm články

Pavel Böhm - články

Rozmnožení Epicrates angulifer

Pavel Böhm 18.04.2003 Zobrazeno 6138 × Komentováno: 0 ×

Epicrates angulifer (Hroznýš kubánský) je největší kubánský had a zároveň největší had Západoindických ostrovů.Dorůstá až 4,5 m délky. Jeho tělo je proti tělům jiných hroznýšů velmi štíhlé. Velké exempláře jsou však dnes už vzácné, protože tento hroznýš byl hojně pronásledován pro svou pestrou a kvalitní kůži, z které se na Kubě vyrábějí různé drobné upomínkové předměty.

Zobrazit celý článek

Morelia spilota variegata Krajta kobercová chov a odchov v teráriu

Pavel Böhm 18.04.2003 Zobrazeno 14682 × Komentováno: 0 ×

Tuto nádhernou krajtu najdeme hlavně ve vnitrozemí Austrálie a v Nové Guineji. Dorůstá délky 4 metrů, ale většinou okolo 2 metrů. Ráda a velice dobře šplhá po stromech. Loví převážně různé hlodavce, zvláště krysy nebo drobné ptactvo. Ve své domovině to jsou velmi mírná zvířata, takže při braní do rukou se nesnaží kousat. V Austrálii je lidé chovají v rodinách pro potěšení dětí a nebo jako krysaře, kteří zbavují domy hlodavců. Dnes je u nás v teráriích hojně rozšířena a pro jejich nádhernou kresbu těla i žádána.

Zobrazit celý článek

Krajta královská - chov a rozmnožení v teráriu

Pavel Böhm 18.04.2003 Zobrazeno 32253 × Komentováno: 0 ×

Tato krajta má nejen hezké zbarvení, ale jen občas se najde jedinec, který by byl kousavý. Obývá pobřeží západní Afriky a střední Afriku od Senegalu na západě po Súdán a Ugandu na východě.

Zobrazit celý článek

Pojednání o anatomii hadů

Pavel Böhm 16.04.2003 Zobrazeno 8954 × Komentováno: 1 ×

Do dnešní doby se u nás začínající chovatel těžko dostává k informacím o základní anatomii plazů. I většina pokročilejších teraristů neví skoro nic o orgánech, kostře a kůži plazů.

Zobrazit celý článek

Chameleon jemenský - Chamaeleo calyptratus

Pavel Böhm 16.04.2003 Zobrazeno 41739 × Komentováno: 2 ×

Chameleoni jsou úžasná zvířata. Dokáží měnit své zbarvení od šedých a nevýrazných barev až po křiklavé vzory. Pokud si někdo myslí, že se chameleon zbarví podle toho do jak barevného prostředí ho dáme, bude zklamán. Ve většině případů chameleon mění svou barvu podle nálady. Pokud je podrážděný, vytvoří někdy až neuvěřitelné barevné kombinace. Pokud je v klidu je většinou nevýrazně zelený nebo šeděhnědý.

Zobrazit celý článek