Jste zde » úvod novinky Krokodýlí asociace ustanovena

Krokodýlí asociace ustanovena

Autor: Miroslav Procházka 21.11.2007

V sobotu 10. 11. 2007 se v Zoo Dvůr Králové nad Labem konala ustanovující schůzka občanského sdružení Česká asociace pro chov a ochranu krokodýlů. Schůzka byla iniciována přípravným výborem a zúčastnilo se jí dvacetčtyři osob, zástupců zoologických zahrad, jiných občanských sdružení a privátních chovatelů.

Na programu schůzky byly kromě prohlídky zoo i přednášky o vedení plemenné knihy krokodýla čelnatého a o rozmnožování kajmana hladkočelého. Tyto dvě přednášky předeslaly ve zkratce cíle a formy činnosti zakládaného sdružení.
Následovala prohlídka pavilonu Vodní světy, kde účastníci mohli přímo v teráriu pozorovat chovný pár gaviálů sundských - Tomistoma schlegelii a v zákulisí také aktuální odchov kajmanů hladkočelých - sen mnohých účastníků schůzky.

Po té následovalo samotné jednání ohledně ustanovení asociace. Po bohaté diskuzi byly schváleny stanovy asociace ve verzi předložené přípravným výborem, byla odsouhlasena výše členských příspěvků (1 tisíc Kč za rok) a byly zvoleny orgány sdružení.
Prezidentem České asociace pro chov a ochranu krokodýlů o.s. se stal RNDr. Pavel Moucha, místopředsedou - administrátorem Libor Kopečný, místopředsedou - zoologem Ing. Miroslav Procházka. Členy představenstva se dále stali Ing. Josef Čep a Ing. Roman Zajíček.

Výše jmenované nyní očekává čtyřleté období, během něhož mají vytvořit veškeré podmínky k efektivnímu fungování asociace. O tom, zda se jim to daří a do jaké míry jsou úspěšní, budete informováni nejenom na těchto stránkách.