Jste zde » úvod novinky Ukrajinskému cirkusu unikl krokodýl nilský do Azovského moře

Ukrajinskému cirkusu unikl krokodýl nilský do Azovského moře

Autor: Petr Balej 06.06.2007

Ukrajinské vzdušné a námořní pátrací jednotky hledají krokodýla nilského, který v pátek na pláži unikl svým ošetřovatelům z cirkusu. Incident se stal v letovisku u přístavu města Marioupol. Ošetřovatel krokodýla to svádí na vysoké teploty, kvůli kterým se zvíře rozhodlo vydat do vody.

"Krokodýla jen ovládlo to horko," uvedl představitel cirkusu. Vedení cirkusu odhaduje, že masožravec má blízko 2 metrům délky a váží okolo 350 kg. Pobřežní hlídka spatřila krokodýla plavat u pobřeží, ale nebyli schopni jej odchytit, protože se zvíře potopilo pod hladinu pokaždé, když se lidé nebo loď přiblížili.

Tlačenice lidí procházejících na plaži včetně ženy a dítěte pokračovaly v koupání a hře na surfu i přes varování z reproduktorů na přítomnost krokodýla ve vodě. Incident se stal ani ne dva týdny poté co ukrajinský trenér zvířat přežil útok cirkusového medvěda, který jej zadržoval téměř 4 minuty pod vodou. Tento incident se udál v blízkém městě Novy Rozdol v oblasti Lvova poté co se Vladimir Herbovy pracující pro putující cirkus Europa rozhodl vykoupat svého cvičeného medvěda Míšu v jezeře během horkého počasí. Medvěd hnědý se z neznámých důvodů obrátil proti trenérovi a s útokem přestal až poté co upadl do bezvědomí. Herbového zachránili lidé projíždějící okolo, ale musel být hospitalizován. Personál cirkusu pak medvěda bez problémů odchytil.

Od poloviny května byly na Ukrajině neobvykle vysoké teploty dosahující 35 stupňů. Velká část ukrajinské infrastruktury postrádá klimatizaci, což vede k většímu zalidnění v okolí jezer a mořských pláží během letních měsíců.

zdroj: http://www.news24.com