Jste zde » úvod novinky Invaze leguánů zelených v Boca Raton na Floridě

Invaze leguánů zelených v Boca Raton na Floridě

Autor: Petr Balej 04.02.2007

Tito návštěvníci z Latinské Ameriky okupují město na jižní Floridě, ale městští představitelé s tím moc nedělají. Lidé z Boca Raton tvrdí, že je jejich město zamořeno leguány.

Doug Shupe uvádí, že jsou na stromech, březích kanálů, v křovinách a na dvorcích: "Někteří lidé je mají rádi, znám jich spoustu."

Allyn Szejko baví tito barvami hýřící tvorové v okolí jejího domova.

Tara Murphy je má rovněž ve své čtvrti. "Nemyslím na ně, je to další věc, jako jsou potkani a jim podobná verbež, která je ale myslím horší než leguáni."

I Louis Benedetti je má, ale rád bych se jich zbavil. "Musí jít pryč." Říká, že mu leguáni jedí rajčata. "Viděl jsem je tam na vrchu na střeše a záclonách." Ničí také jeho majetek. "Nahání hrůzu mým vnukům a ženě."

Starosta Boca Raton říká, že v některých případech mohou být leguáni skutečně nebezpeční. "Dostaly se k nám informace o leguánech, kteří způsobili havárie aut, když blokovali cesty." Městští představitelé říkají, že by stálo milióny zbavit se těchto plazů a je jen málo společností, které tuto práci vykonávají. Jedním z důvodů, proč většina společností pro odchyt zvířat nechtějí jít po leguánech je ten, že jsou příliš náladoví a těžce se chytají. Nedají se chytat ani do pastí.

Na místo toho tedy představitelé města žádají místní obyvatele, aby leguány nekrmili, nepěstovali stromy s avokádem a kytky, které leguáni rádi jí a pomocí pepřových sprejů je odháněli ze svého majetku. Doporučení pro ty, kteří se chtějí těchto plazů zbavit je nenechat je ani vůbec přijít.

 

Zdroj: http://www.wrcbtv.com/news/index.cfm?sid=5879