Jste zde » úvod novinky Muž, který denně jí živé hady

Muž, který denně jí živé hady

Autor: Petr Balej 03.12.2006

Normálně je obtížné uspokojit Neeranjana Bhaskara, když je hladový. Důvod je bizarní. 35 letý mág, profesí malíř, preferuje talíř plný hadů.

Popravdě ne přesně plný talíř uvařeného hadího masa, ale živé hady, které podle jeho tvrzení jedl už od svého dětství.

Opravdu jí hady každý den a tvrdí, že slupnul už 10 209 hadů, včetně různých druhů kober a krajt.

Bhaskar vzpomíná, když snědl svého prvního plaza: "Bylo to v období dešťů roku 1977. Byl jsem okolo sedmi let starý, student Bal Brahmachari High School v Ranchi," řekl ospalým hlasem.

"Napadl mě had (dhor snake). Snažil jsem se ho zbavit, ale nechtěl se mě pustit. Když jsem nemohl přijít na to jak se hada zbavit, v návalu bolesti a vzteku jsem se do hada zakousl. Pokračoval jsem v kousání až jsem ho nakonec snědl."

Ten první zážitek byl "zajímavý", řekl malíř a dodal, že hadí krev chutnala zvláštně.

"Od toho dne jsem začal jíst hady každý den," dodal muž s hrdým úsměvem.

Bhaskarovi rodiče o chutích svého syna nevěděli po dalších sedm let. "Otec si toho všiml, až když jsem měl 14 let. Snažil se mě zastavit. Ale to už jsem měl na hadech vyvinutou závislost," řekl.

Přímo před týmem novinářů podal živou demonstraci, když na břehu řeky Ghaghara chytil hada (dhamin snake) a spolykal ho během 15 minut. Rodák z oblasti Arah (svazový stát Bihar) se chce dostat do Guinessovy knihy rekordů.

"Současný světový rekord v žití se smrtelně jedovatými hady je 32 dní. Ale já jsem si jistý, že s nimi mohu zůstat i 40 dní, kdybych dostal šanci," dodal.

Popírá, že by čelil zdravotním problémům kvůli svých stravovacích návyků. "Doktoři v Sadarské nemocnici mě nepohostili, když zjistili, že jím živé hady," řekl Bhaskar, když se tam šel léčit z tyfu. Je ženatý a má čtyři dcery, které naučil zacházet s hady bez obav.

Varování:
Na prvním z následujících odkazů se nachází video, kde Bhaskar za živa pojídá dva hady, pokud jste citlivější povahy, na odkaz neklikejte!


Zdroje:
http://video.newkerala.com
http://www.telegraphindia.com