Jste zde » úvod novinky Slavný dvouhlavý had byl "adoptován"

Slavný dvouhlavý had byl "adoptován"

Autor: Petr Balej 03.11.2006

O tom, že v USA byl počátkem roku na prodej dvouhlavý had byla už dříve nejen zde na Reptáriu zmínka. K velkému zájmu médií však nepřispěla jen dvouhlavost tohoto hada, ale hlavně také vysoká prodejní cena - 150 000 dolarů (tehdy v přepočtu cca 3,7 mil. Kč). Jenže doposud (tj. zhruba deset měsíců od uveřejnění nabidky) si hada nikdo nekoupil.

31. října 2006 však zveřejnila zprávu o adopci tohoto dvouhlavého hada společnost Nutra Pharma zabývající se biotechnologiemi. Zda bylo oněch 150 000 dolarů skutečně vyplaceno, či co přesně je míněno pojmem "adopce" se však ze zprávy nedozvíte, neboť se nejspíše jedná jen o promyšlený reklamní tah dané společnosti s cílem se zviditelnit. Nicméně oplátkou za to bude Nutra Pharma financovat výukové a ochranářské iniciativy World Aquarium ze St. Louis (které hada vlastní) a projekt Concert for the Oceans.

Pokud jste si však celou dobu na slavného dvouhlavého hada poctivě šetřili a doufali v jeho koupi, tak nezoufejte a zkuste dohledat a kontaktovat třeba majitele této dvouhlavé užovky Rhinechis scalaris, nebo dvouhlavého chřestýše Crotalus atrox, nebo se ozvěte tomuto usměvavému klučinovi, dám ruku do ohně za to (je-li hádě ještě na živu), že s cenou určitě půjde i hluboko pod 150 000 dolarů :-)