Jste zde » úvod novinky Přechod na redakční systém I.

Přechod na redakční systém I.

Autor: Jiří Hošek 19.12.2005

K dnešnímu dni (19.12.2005) je převedeno zobrazování části obsahu stránek Reptária do redakčního systému. Jsou převedeny tyto části:

  • novinky
  • články
  • fotogalerie
  • videogalerie
  • linky
  • akce

Původní struktury, ve kterých bylo Reptárium vytvořeno, nebyly vhodné pro nasazení redakčního systému a po asi ročním objevování slepých cestiček a testování různých redakčních systémů, vznikly struktury nové, navrhované s ohledem na univerzálnost a rozšiřitelnost stránek. S přechodem bude souvistej jeden negativní efekt, přestane se evidovat vazba na chovatele fotografovaného zvířete, autorství fotografie samozřejmě nadále zůstává. V současné chvíli je přepsána naprostá většina kódu a to umožní zpřístupnit alespoň některé editační části redakčního systému (především vkládání fotek a článků samotnými autory).

Webové stránky Reptária jsou tedy momentálně kombinací původního a nového systému - doufám, že třecích ploch je minimálně a provázání je úplné. Jako další kroky budou následovat přepracování systému uživatelů, zpřístupnění editačních částí redakčního systému a dokončení převodu (diskuze, inzerce, systematika). Bude nutné zrevidovat všechny kategorie a zařazení obsahu do kategorií, pro snazší přístup k informacím spustit připravené vyhledávání napříč celým obsahem. Po ukončení převodu obsahu pak provést doladění vzhledu (zatím jsou nové stránky přihnuty tak aby co nejvíce zapadly do původního stylu). Myšleno je i na další jazyky, tak až nebude do čeho píchnout ...

Práce je tedy ještě spousta, pokud někde odhalíte chybu, budu vděčný za upozornění, stejně tak za další náměty na rozvoj (vše nejlépe přes odkaz napište nám. nebo v diskuzi).

Jiří Hošek