You are here » home news 2 mil. Kč za přemístění 4 čolků

2 mil. Kč za přemístění 4 čolků

Author: Petr Balej 18.02.2008

Rada hrabství Cheshire ve Velké Británii žádá o přezkoumání legislativy EU poté, co byla donucena utratit v přepočtu 2 mil. Kč (60 000 liber) za přemístění čtyř čolků z místa výstavby na školním pozemku.

Čolek velký je v EU ohroženým druhem a je chráněný zákony Evropské unie. Když našli 4 kusy na pozemku Fallibroome High School v Macclesfieldu, museli být odchyceni, přemístěni, a byl jim vybudován nový rybník.

Radní Barrie Hardernová označila cenu 2 mil. Kč za absurdní. Když obojživelníky našli na místě, kde škola chtěla vybudovat a rozšířit sportovní zařízení znamenalo to, že musí vytvořit i nový habitat.

Natural England, orgán státní správy, který má v kompetenci ochranu čolků uvedl, že bylo důležité postarat se o každou populaci bez ohledu na to, jak malou. Mluvčí Jim Foster řekl: "V Chesire bylo na konci 19. století okolo 42 000 rybníků. Během posledního století jsme jich okolo 25 000 ztratili, a to je důvod, proč tito živočichové potřebují ochranu, protože ztrácejí své přirozené prostředí.". Avšak Hardenová uvedla: "Přijde mi zvláštní, že zákony vyžadují utratit veřejné peníze v takto absurdní výši."

zdroj: http://news.bbc.co.uk/