You are here » home forums Hroznýšovec? Hrroznýš duhový?

Hroznýšovec? Hrroznýš duhový?

Eva Malá 27.02.2007 09:30 Viewed 2957 × Commented: 6 ×

Ahoj chtěla jsem se zeptat...u nás ve veráči maj hada údajně hroznýše duhovýho ale s latinským názvem -Epicrates Cenchria Maurus což je hroznýšovec nemýlím-li se....no tak by mě docela zajímalo který z těch hadů to je...mohl by mi tedy někdo napsat jak vypadá mládě !Hroznýšovce duhového!???  ( Jinak ten had je šedohnědý, nevýrazný, s náznaky koleček na těle ) Děkuji moc!!!

• RE: Hroznýšovec? Hrroznýš duhový?
    Jiří Hošek, 27.02.2007 12:54

Správný rodový název by opravdu měl být hroznýšovec, i jeho popis sedí. Epicrates cenchria maurus je přes den šedohnědý a jeho kresba vystoupí až v noci v době jeho aktivity, pak se naznačené kresba zvýrazní.

Přemysl Hála, 27.02.2007 16:42

Ještě doplním,jak psal Jirka,tak popis mauruse sedí. Je tu ovšem ještě jeden a to epicrates cenchria cenchria a ten je barevnější. Jinak s českými názvy je problém neustále. Z toho si hlavu nedělejte. ;-)

Ondřej Škach, 27.02.2007 21:35

Ono je těch poddruhů více, ale tyto dva jsou u nás nejčastější.

Henry Müller, 28.02.2007 21:55

Ještě mě napadlo povrchní řešení a to jest cena, za kterou jedince prodávají. Mezi cenchria cenchria a cenchria maurus je celkem rozdíl.

Eva Malá, 01.03.2007 10:12

Ahoj díky za odpovědi....hadík stojí 1450,-

Henry Müller, 04.03.2007 11:24

Tak to bude určitě Epicrtates Cenchria Maurus, na ifauně jsem ale viděl mláďata za 700kč

You must be registered and loged in for adding comments and discussion threads.