You are here » home forums Gekon, který si dělá "toaletu"

Gekon, který si dělá "toaletu"

katerina hubickova 23.06.2006 11:06 Viewed 2691 × Commented: 3 ×

Ahoj, velmi by mi vyhovoval gekon, který si vytváří toaletu na stejném místě. Prý to dělá kromě gekončíka nočního i o teratolepis fasciata.
Je to zvyk ještě u nějakých? Hlavně mně to zajímá u Paroedura pictus. Díky.

• RE: Gekon, který si dělá "toaletu"
    Pavel Šmek, 23.06.2006 12:23

Ahoj Kateřino,
    Paroedury to dělají také.

katerina hubickova, 27.06.2006 11:30

Ahoj, děkuji :-)
      Ještě by mně zajímalo povahové srovnání g.n. a p.p.
      Všude se píše, jak je gekončík noční skvělý povahově, je to přeceňování, které se sem dostalo od Američanů, kde je jako "pet", nebo opravdu vyniká nad ostatní gekony povahou, která se dá využít v "ochočení" ? (jenom dodávám, aby nenastalo nedorozumění, že chci ještěrky na pozorvání, ne na hraní, od plaza samozřejmě nečekám to, co od kočky nebo potkánka :-) Ale tohle mně zaujalo, dost se to na webu opakuje)
      Gekončíci noční mně podle popisu té povahy lákají, ale info o povaze p.p. nemám, možná jsou stejně mírní, jen o geončících čtu nadšené články víc :-), ale zas pro paroedury hraje, že jsou menší. Určitě chci totiž skupinku, abych mohla pozorovat soc. chování, a i když se všude píše, že třeba 4 gekončíkům stačí 50x50cm, mně to přijde na potvůrku o 25cm dost málo...
      O té povaze, aby bylo jasnější, co asi myslím, viz třeba macularius.wz.cz Co si o tom myslíš vzhledem k p.p.?

Pavel Šmek, 29.06.2006 16:47

Eublepháři i Paroedury jsou povahově příjemní gekoni. Ne nadarmo se tato zvířata doporučují začátečníkům. Získají si téměř každého.

You must be registered and loged in for adding comments and discussion threads.