You are here » home forums "Omdlévání" gekona

"Omdlévání" gekona

Veronika Pikhartová 28.05.2013 09:19 Viewed 8398 × Commented: 5 ×

Poslední dva dny nám lepidodactylus lugubris "omdlévá". Ráno ji najdeme ležet na zemi na zádech, ale jakmile se ji někdo dotkne vyskočí a celý den je pak v pohodě. Leží vždy na stejném místě. Napadlo nás, že se někde v tera vyskytla plíseň, kvůli snůšce teď víc rosíme, takže se chystáme vyměnit substrát. Je v tera 30x30x30, denní teploty kolem 27, vlhkost 70%, krmíme mikro cvrčkama nebo octomilkama,sépiovou kost má nonstop k dispozici. Nesetkal se někdo s podobným chováním? Nevíte čím to ještě může být?

• P. Cocincinus vejce
    Honza X, 27.06.2013 14:40

Dobrý den, mám jednu, teď už vím, že samici, která mi včera nakladla vejce do vody aniž by byla oplodněná( odmalička je v terárku sama) Rád bych se dozvěděl, co to znamená děkuji

• RE: P. Cocincinus vejce
      Tomáš Drabina, 28.06.2013 11:21

Dobrý den,

znamená to, že samice je dospělá a nenašla žádné vhodné místo pro snůšku. 

• RE: "Omdlévání" gekona
    Tomáš Drabina, 28.06.2013 11:24

Dobrý den, může to souviset s nedostatkem vápníku. Nesnesla nedávno vejce?

Michal Hasmanda, 22.07.2013 10:13

Dobrý den,

souhlasím. Moje samička (goniurosaurus luii) dělá to stejné. Napoprvé mě to pěkně vyděsilo.

Veronika Pikhartová, 11.08.2013 16:05

Hned jak jsme odstranili substrát (plíseň tam vážně byla) se zlepšila, přesto to nebylo úplně ono, tak jsme přidali ještě jedno topné zařízení ,hlavně přes noc, a od té doby se to neopakovalo. 

You must be registered and loged in for adding comments and discussion threads.