You are here » home articles invertebrates

invertebrates

Haplopelma lividum - pokousání samice samcem

Jaroslav Závodný 20.08.2007 Viewed 7214 × Commented: 1 ×

lividka_t.jpgTento článek není o úspěšném odchovu, ale o skutečnosti, která se mi stala ... .

Když jsem pářil jednu za samic druhu Haplopelma lividum, Smith, 1996, ani jsem netušil jak tento akt tragicky skončí. Samec byl poměrně klidný, nejevil žádne větší známky agresivity. Samec úspěšně odpářil dvě samice, bez jakýchkoliv problému.

Read more

Začínáme s chovem sklípkanů I. - Úvod

Michal Toráň 06.03.2007 Viewed 10195 × Commented: 0 ×

Theraphosa.jpgTento seriálek, který se Vám dostává do rukou je pokusem předložit, hlavně začínajícím chovatelům, ucelený a zjednodušený pohled na sklípkany, jako na zástupce jedné skupiny zvířat, kteří s námi sdílí tuto planetu.

Chov sklípkanů v zajetí, se stal v posledních letech velkou módou. V porevolučních dobách tento chov začal pronikat do stále více domácností a částečně začal vytlačovat jiné tradiční chovy, jako napřiklad akvarijní rybky.

Read more

Odchov sklípkana Chilobrachys fimbriatus

Ondřej Helan 08.09.2006 Viewed 5528 × Commented: 0 ×

Tento překrásný sklípkan patří do podčeledi Selenocosmiinae, který se vyskytuje v Indii. Popsán byl v roce 1899 Pocockem.

Read more

Malochov cvrčků v domácích podmínkách.

Jiří Hošek 06.03.2006 Viewed 51949 × Commented: 7 ×

cvrcci_t.jpgMým prvotním impulsem, k chovu cvrčků pro vlastní potřebu, byla nepříjemná zkušenost, kdy se mi vylíhli mladí Ptychozoonové a já nemohl nikde sehnat krmení odpovídají velikosti. Byl již celkem pozdní podzim a venku toho moc neběhalo (navíc z práce jsem se vracel téměř potmě a to se pak špatně cokoliv lovilo), ve zverimexech  byli ke koupi jen dospělí cvrčci a  tak k rozhodnutí stát se samozásobitelem nebylo daleko.

Read more

Pamphobeteus antinous Pocock, 1903

Michal Toráň 15.02.2006 Viewed 5126 × Commented: 0 ×

Tento překrásný zemní sklípkan má svoji domovinu v Peru a Bolívii, kde obývá převážně tropické lesy.Jeho základní zbarvení je hnědé, až sametově černé. Abdomen má zčásti porostlý světlými chloupky. Končetiny jsou tmavě hnědé až černé, u některých jedinců až do modra. Moje dospělá samice měří v těle 7,5 cm Bolívie). Jelikož se však jedná o mladou samici, nemusí to být její konečná velikost. Velikost pavouka také proto může záviset na lokalitě, ze které pochází. Jedinci z některých lokalit v Bolívii bývají větší, než jedinci z Peru.

Read more

Terárium pro sklípkany

Michal Toráň 26.05.2003 Viewed 12532 × Commented: 0 ×

Výběr a volba správného a ideálního terária pro sklípkany je velice důležitý počin. Také volba správné vrstvy substrátu může mít vliv na chování našich chovanců. Běžně se preferují tři typy terárií - pro stromové druhy, pro zemní druhy, pro norové druhy. Chtěl bych se s Vámi podělit o několik mých konkrétních zkušeností.

Read more

Acanthoscurria geniculata

Michal Toráň 21.05.2003 Viewed 10641 × Commented: 0 ×

Tento obří a krásně zbarvený zemní sklípkan patří do podčeledi Theraphosinae, obývající se svým rodem Střední a Jižní Ameriku. Je přezdíván "bílý smithi".

Read more

Sklípkani rodu Grammostola

Michal Toráň 21.05.2003 Viewed 9560 × Commented: 0 ×

Všichni příslušníci rodu Grammostola patří mezi tzv. zemní sklípkany. Obývají Střední a Jižní Ameriku. Zde hledají příležitostné úkryty, nebo staví zemní nory. Některé druhy obývají stepi. Je známé, že někteří sklípkani rodu Grammostola se specializují v přírodě na lov hadů.

Read more

Páření a odchov sklípkana Pterinochilus murinus

Michal Toráň 21.05.2003 Viewed 6989 × Commented: 0 ×

Tento agresivní a toxicky významný sklípkan Pterinochilus murinus Pocock, 1897 má svojí domovinu v Africe, konkrétně ve státech Keňa, Tanzanie, Uganda, Mozambik a Zambie. Patří do podčeledi Harpactiriinae.

Read more

Sklípkani rodu Avicularia

Michal Toráň 21.05.2003 Viewed 7628 × Commented: 0 ×

Read more

<< < 1 2 > >>