Jste zde » úvod články jiný ZOO Švýcarska s Teraristickou společností Praha

ZOO Švýcarska s Teraristickou společností Praha

Autor: Jan Přerost 02.11.2003 Kategorie: jiný

Takže jsem tu opět z cest a o zážitky nebyla nouze :-)). Prvním dojmem byla otlačená pr... z autobusové sedačky, ale to je asi jediný negativní zážitek, protože cesta zpět mi nepřipadala tak krutá.

První Zoo, kterou jsme navštívili byla Basilejská. Všude plno tekoucí vody, krásně zarostlé výběhy a zvířat habaděj. Ze zajímavostí a méně běžných zvířat bylo k vidění několik medvědů brýlatých a malajských, somálské žirafy, antilopy okapi a další. Krásně udělané byly nové pavilony/výběhy pro lvy, chované spolu s mangustami, gepardy a psy hyenovitými. Pavilon Etosha, kde byla skupina damanů, veverek, vrabců, několik želv Malacochercus tornieri chovaných s bércouny, Bitis arietans. Super byl taky průhledný včelí úl a několik začínajících termitišť s kamerami uvnitř. Samostatná kapitola je pavilon Akva Terra, kde se v nádržích prohánělo nespočet rybích druhů sladkovodní i mořské fauny. Ze sladkovodních mě uchvátily polena - štiky cca 120 cm, z nichž jedna byla albín. Z moře pak koníci, vyvíjející se vejce žraloků ale i všechno ostatní stálo za vidění. Terárko obsahovalo druhy: Ch. calyptratus, P. vitticeps, Trachydosaurus rugosus, T. scincoides, Dasypeltis scabra, Basiliscus plumifrons, Gonyosoma oxycephala, PMB, E. cenchria, Heloderma horridum, Sceloporus cyanogenys, Corucia zebrata, Crocodylus johnsoni, několik druhů žab a želv atd.

Večer kemp, pivo, koupel v Aaře, kupodivu docela teplé :-))

Druhý den začal ve viváriu Lausanne, které je vysloveně teraristické a krom asi 10 druhů štírů a fenka vystavuje jen plazy v přibližně 100 druzích. Při rozhovoru s majitelem jsme zjistili, že i se zázemím má asi 1100 zvířat. V expozici bylo: 5 druhů kober, PMB, Boomslang, B. schlegeli, Dinodon rufozonatum, Elaphe bairdi, E. obsoleta asi rossaleni, Candonia polsoni, pár dalších Elaphe a Lampropeltis, Vipera lebetina, Varanus mertensi. Pár gekonů spíš běžných a obrovská Lacerta lepida s ocasem jako blesk. 6 druhů želv a dva druhy krokodýlů, skupina I. iguana. Zážitek super, všechna terárka čistě přírodní, jen mě naštvali, že neměli žádné pěkné tričko, ale to jsem překousnul :-))

Po přesunu do Bernu, opět do našeho útočiště v kempu Eichholz, ze kterého je mimochodem vidět přes řeku do Zoo se vyrazilo na návštěvu této. Zoo sice maličká, ale ve volně přístupném parku u zoo je ještě plno zvířat od pelikánů po kamzíky. V zoo jsou pouze pardáli, vlci, losi, tuleni, pižmoni, nemnoho ptactva, polární zajíci a pár dalších. Samostatná kapitola opět exopavilon. Akvárií asi 20 ve spodní části pavilonu a nahoře několik opiček a ptáků. Veliké výběhy přírodně dělané a některá zvířata navolno. Z plazů Crotalus enyo, Botriechis schlegeli, čakvaly, dendrobátky, Uromastyx maliensis, Varanus gouldii, Cyclura cornuta, několik druhů želv, C. zebrata, Acanthosaura crucigera, termitiště asi 6 m vysoké, mravenci střihači Atta. Termity jsme pak používali jako návnadu pro stříkouny, kteří se v akci stali rázem velkou atrakcí.

Večer pak prohlídka města, večeře ve švýcarském hlavním městě, v čínské čtvrti, v cejlonské restauraci, madagaskarské jídlo :-)). Čínská čtvr» přidaná jen pro vystupňování :-))

Chrr, pšííí v kempu.

Další den jsem začal koupelí v řece, tentokrát asi 0,5 km proti proudu a nechal jsem se snést ke kempu, což vzhledem k rychlosti toku netrvalo moc dlouho. Pak už jen sbalit stan a tradá do Zürichu. Další krásná ZOO. Zvířat všeho druhu dost a dost. Super obrovská hala Masoala imitující madagaskarské lesy s volně vypuštěnou zvěří tam žijící. Jen želvy obrovské tam jaksi nepatřily. Oddělení plazů asi nejhezčí: Crocodylus siamensis chovaný i s mláďaty, obří mřížkatice a Rhacodactylus leachianus - většího gekona jsem neviděl, Crotalus cerastes, sinalojky, Gonyosomy, plno dendrobátek a 3 malé druhy anolisů A. aliniger, trinitalis, roquet summus, opět Heloderma horridum - hovada ukrutný, asi nečetli, že mají dorůst 80 cm a měli si klidně metr :-)) a další zvířata neméně zajímavá. Pak už jen cesta domů, kolem Bodamského jezera.

Fotek dost, asi 6 filmů, tak se těšte.

 

Komentáře

     

    Pro vkládání komentářů a diskusních vláken musíte být registrovaní a přihlášení.